Müşterilerinizin Kişiselleştirilmiş Bilgiye Erişimini Kolaylaştın

SAP Müşteri Portali çözümü, firmalar ve iş ortakları arasındaki ilişkiyi SAP ortamına taşıyan bir web uygulamasıdır. Müşteriler sipariş/ürün bilgilerini, kredi durumlarını veya kişiye özel tanımlanan indirim bilgilerini uygulama üzerinden görüntüleyebilmektedir. Bu bilgiler, uygulamayı kullanan firmalar tarafından müşterileri bilgilendirmek maksadıyla müşteri gizliliğini koruyacak şekilde paylaşılır.

Uygulama kullanıcısı firmalar, müşterilerine 7/24 kesintisiz ve güvenli bilgi erişimi sunar. SAP Müşteri Portali çözümü sayesinde alıcılar ihtiyaç duyduğu her şeyi çevrimiçi olarak tek bir web ekranı üzerinden görüntüleyebilir ve aksiyon alabilirler. Müşteriler kişiye özel olarak tanımlanan fiyatları ve indirimleri uygulama üzerinden görüntüleme imkanına sahiptir. Tanımlanan fiyatlar üzerinden istedikleri üründen istedikleri adette satın alabilir, sipariş verdikleri ürünlerin transfer durumunu kontrol edebilirler

SAP Müşteri Portali Nasıl Çalışır?

SAP Müşteri Portali çözümü, B2B ve B2C senaryolara uygun olarak yönetilebilen SAP Cloud Platform üzerine inşa edilmiştir. Portal kullanım kolaylığına sahip ara yüzü ile web ekranı üzerinden çalışmaktadır.

Alıcıların uygulamaya kaydolabilmesi için, öncelikle SAP üzerinden bir admin kullanıcısı oluşturulur. Admin kullanıcılar e-posta adreslerine iletilen kullanıcı adı ve şifre ile sisteme giriş yaparlar. Doğrudan şifre güncelleme ekranına yönlendirilen kullanıcılar kişiselleştirilmiş şifrelerini oluşturup güncellemeyi tamamladıktan sonra uygulamayı kullanmaya başlayabilir.

SAP sistemi üzerinden kendisine atanan indirimleri görüntüleyebilen alıcılar kişiye özel fiyatlardan yaralanabilirler. Fiyatlandırma ve ürün listeleri üzerinden SAP aracılığıyla gerçekleştirilen değişiklikler anlık olarak müşteri tarafına da yansır. Admin kullanıcıları sistemlerine alt kullanıcılar ekleyebilir ve bu kullanıcılara sipariş verebilme, görüntüleyebilme ve güncelleme yapabilme gibi alt roller belirleyebilirler. Sistem üzerinden gerçekleştirilen sipariş ödemeleri gerekli güvenlik önlemleri sağlanarak yapılmaktadır. Admin kullanıcısı kendisinin ve alt kullanıcılarının siparişlerini izleyebilir, ekstre ve faturaları görüntüleyebilir. Uygulama üzerinden haftalık veya aylık sevkiyat takvimi oluşturulabilmektedir.

Müşteriler, alt kullanıcıların yanı sıra SAP sisteminde bulunan alt şubelerini de portale ekleyebilir ve her şubeye farklı yetkili (admin kullanıcısı) atayabilir. Ana şube yetkilisi alt şubelerin işlemlerini sistem üzerinden takip edebilmektedir. Sistem yöneticileri, sisteme kaydolan müşterilerin hesabını dondurma, sevkiyat takviminde yapılacak değişiklikleri onaylama ve yeni sevkiyat günü önerme yetkisine sahiptir. İş ortakları aldıkları hizmet ile ilgili değerlendirmelerini SAP Mobil Portali çözümü üzerinden gerçekleştirerek yönetici paneline aktarabilirler.

Uygulama, sahip olduğu anlık mesajlaşma özelliğiyle iş ortakları ve müşteriler arasında hızlı bir iletişim ağı oluşturarak müşteriler ve firmalar arasında güçlü ticari köprüler kurar.

SAP Müşteri Portali Çözümünün Avantajları

  • Müşteri memnuniyetini artırır.
  • Firmaların müşterileri ile güçlü iletişim bağları kurmalarını sağlar.
  • Hizmet maliyetini düşürür.
  • Anlık mesajlaşma özelliğiyle gerçek zamanlı iletişim kurar.
  • Web ekranından kolay ve hızlı görüntüleme imkanı sunar.
  • Kullanıcı dostu arayüz ile kullanım kolaylığı sağlar.
  • Sistem 7/24 erişilebilirdir ve sorunsuz çalışır.İşletme maliyetini azaltır.
  • Hizmet kalitesini artırır.